Organizačné pokyny

V sobotu 18. mája v belasej majstrovskej FANZÓNE na námestí Tehelného poľa od 14.30 sa uskutoční ďalší z turnajov FUTBOXu, tentokrát v kategórii U11 (hráči narodení v roku 2013 a mladší)

Prezentácia hráčov pri aréne je 14:15
POZOR!!! V prípade, že v stanovenom časovom termíne tím nebude prezentovaný – bude z turnaja vyradený!

 • dresscode – buďte originál! Najkrajšie oblečená dvojica získa belasú vecnú cenu, jediné kritérium je rovnaká farba oboch hráčov tímu. V kopačkách je hrať zakázané! Turfy resp. halovky sú povolená obuv.
 • čakacia doba – nie je žiadná, v prípade oneskorenia je riešením kontumácia, resp. vyradenie z turnaja
 • aréna – bude sa hrať vo FUTBOX SmartAréne 9x6mFUTBOX Pro – pravidlá

Naštudujte si špeciálne pravidlá FUTBOXu – najrýchlejšieho futbalu na svete v Pro verzii 🙂

 1. Zápas trvá 200s kt. počíta špeciálny futbalový počítač FTA napojený na bránky, ktoré cez senzory zachytávajú góly na čo upozorňujú svetelnou i zvukovou signalizáciou.
 2. Zahájenie hry: hráči sa postavia do 4 rohov ihriska tak, aby sa rukou držali konštrukcie arény (2ja modrí bližšie k modrej bránke, 2ja červení bližšie k červenej bránke), lopta je v strede ihriska. Štartovať – pustiť sa konštrukcie je možné až po zasvietení bránok! V prípade predčasného štartu môže prísť trest ŽK (faul) čo vo FUTBOXe predstavuje 5 drepov na mieste previnenia bez možnosti aktívneho zasahovania do hry počas drepovania ktorá bez prerušenia beži ďalej v režime presilovky!
 3. Počas hry je zakázané sa akokoľvek vešať na arénu, sieť, chytať sa konštrukcie. Porušenie sa opať trestá ako faul.
 4. Na rozdiel od futbalu je hra telom na malom priestore v aréne oveľa prísnejšie posudzovaná, v rámci bezpečnosti hráčov je tzv. úmyselná hra telom zakázaná! (drganie, narážanie, vrážanie, sácanie atď.)
 5. Šmýkačky smerom na hráča súpera s loptou sú zakázané!
 6. Piaty faul tímu = červená karta a previnilec musí okamžite opustiť arénu bez aktívneho zasahovania do hry. Hra sa dohráva v oslabovke 1v2. V prípade ďalšieho previnenia hra končí a do tabuľky sa zapisuje aktuálne skóre, resp. 5:0 ak je to výhodnejšie pre víťaza zápasu.
 7. Pobyt v bránkovisku súpera – za čo sa považuje priestor pred bránkou cca 1m je povolený na max. 2s! Prekročenie sa trestá faulom, v prípade dosahovania gólov – zatláčaním lopty do bránky – resp. úmyselné dosahovanie gólu časťou tela i odrátaním 1g pre tím previnilca!
 8. Vlastný gól: v prípade, že si nedáte pozor a nohou prekročíte vlastnú bránkovú čiaru – dávate si vlastný gól kt. sa regulérne uznáva!
 9. Pasivita: v prípade zdržiavania hry – zašlapávanie lopty do rohu, zakrytie lopty vlastným telom prevyšujúce 2s bez úmyslu dosahovať gól sa posudzuje ako pasivita a trestá faulom! Prihrávať si je samozrejme dovolené 🙂 akokoľvek dlho!
 10. Viac gólov za sebou: na rozdiel od bežného futbalu je vo futboxe možné dosahovať viac gólov za sebou bez povinnosti odovzdávať loptu súperovi po góle, avšak nie spôsobom zatláčania lopty do bránky!
 11. Gól od mantinelu je regulérne platným gólom!

 

Verzia FUTBOX Pro prináša ešte rýchlejšiu a atraktívnejšiu formu hry nasledovne:

 • proti sebe hrajú modrí vs. červení a v rovnakých farbách su vysvietené i bránky, prvý tím uvedený v rozpise ako HOME = modrý team, AWAY = červený tím a tak sa už aj oblečení – pripravení nastupujú do zápasu! Modrí strieľaju góly do súperovej červenej bránky a samozrejme opačne červení sa snažia o čo najviac gólov do modrej bránky!
 • inteligentná aréna FUTBOXu môže po každom góle vymeniť bránky! Môže – ale nemusí! Sama sa rozhodne. Týmto pravidlom sa systémovo rúcajú taktiky okolo zatláčania lopty do brán, resp. automatické rýchle opakované góly, lebo sa môže stať že si dáte pritom i zo 2 vlastné 🙂 .. preto treba vždy sledovať i farbu bránky, hlavy hore a rozmýšlať pri hre. Samozrejme čo najrýchlejšie!
 • oproti predchádzajúcim turnajom je už ošetrený i stav „lopta v bránke„, po novom na každý ďalši gól musí lopta opustiť bránku (predtým aj 2 góly/s sa zarátali ak ostala v bránke),
 • s úmyslom aktívnej hry počas celej doby zápasu vo verzii Pro je nasadený i tzv. protipasívny režim, t.j. betonárske pasívne taktiky sa natlačiť pred vlastnú bránku bez aktívneho napádania majú problém, v prípade že počas 30s nepadne gól, inteligentná aréna bránky jednoducho vymeni! 🙂
 • vždy sa oplatí hrať až do konca, posledných 10s vo verzii Pro je tzv SUPER TIME, kde každý gól platí za 2!

 

Majstrovský FUTBOX CUP 2024 2v2 U11

Majstrovsky FUTBOX CUP 2v2 U11 v belasej FANZÓNE o HVIEZDNY DOPROVOD šampiónov ŠK Slovan Bratislava šampiónmi FUTBOXu!

PROPOZÍCIE TURNAJA

Miesto a termín: Námestie Teheľného poľa / Sobota 18.5.2024 od 14.30h,
Partneri: ŠK SLOVAN, RENTOMAT, FUTBOX

Ceny: Hrá sa o HVIEZDNY DOPROVOD majstrovského Slovana do ich posledného zápasu sezóny, t.j. vyprevádzanie hráčov na plochu, čo je zaručeným zážitkom pre každé dieťa!

Systém súťaže: Najprv sa hrá skupinová fáza, družstvá rozdelené do dvoch skupín (podľa počtu prihlásených) systémom každý s každým, v druhej časti  PLAY OFF už vyraďovacím K.O. systémom. Rozhoduje počet získaných bodov (vo FUTBOXe 2body za víťazstvo, 1bod za remízu, 0bodov za prehru), vzájomný zápas, skóre, viac strelených gólov, zlatý gól. Vo vyraďovacej fáze v prípade nerozhodného stavu sa rozhoduje zlatým gólom. Jeden zápas trvá 200s hrubého času (vo výnimočných prípadoch rozhodca môže aj čas pridať a takisto konečné skóre stanoviť aj v rozpore  s počítačom – ako odpočítať napr. neuznaný gól atď).

Sprievodné aktivity

FUTBOX MicroAréna

Výstroj a obuv: Hrať je možné v čomkolvek, okrem kopačiek, priniesť si treba oblečenie rovnakej farby. Odporúčajú sa použiť i chrániče, nie sú však podmienkou. Halová obuv je ideálna, prípadne turfy.

Poistenie a riziko: Futbal ako i FUTBOX sú kontaktnými hrami, kde je riziko úrazu i zranenia. Turnaj pre takýto prípad nie je poistený, každý hráč štartuje na vlastné riziko s podpísaným Čestným prehlásením a spôsobilosti na fyzickú športovú záťaž a poučením o riziku (revers), prevádzkového poriadku a propozícii turnaja. Vstup do arény je na vlastne riziko ako i poistenie. Prevadzkovatel ani organizátor turnaja nenesie žiadnu zodpovednosť za prípadné zranenia, ktoré si pri hre hráči môžu spôsobiť!

Registrácia: